(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-01-29 06:45

Bike

(Nr 2329864)
Bike

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: km

Transport rowerów

    Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo kupić taki karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować oraz usunąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

    Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

10A, Berlin, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

元朗 Yuen Long, Chiny

Termin elastyczny