(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bike (Nr 4650064)

bike

Marka i model:

standart box for bike 110-90-22 sm.

Waga w kg (łączna):

25.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Calpe

Od 30 lip 2019 do 14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New Jersey, Princeton

Od 1 wrz 2019 do 4 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.