(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bike (Nr 5837310)

Bike

Waga w kg (łączna):

48

Dystans: 1484.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

17 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

22 maj 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub nabyć stosowny karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, małych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.