(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bike (Nr 7605489)

 bike
Waga
Sztuk
bike
22 kg
1
Łączna waga:
22 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Haga

Od 12 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 27 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo nabyć stosowny karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto zdemontować i ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.