Bike (Nr 7607048)

Bike
Waga
Sztuk
Bike
17 kg
1
Łączna waga:
17 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Alberta, Calgary

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić taki karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w oddzielnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.