(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bike (Nr 7657404)

bike
Waga
Sztuk
bike
22 kg
1
Łączna waga:
22 kg
Dystans
760 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Paulton

Od 7 cze 2021 do 12 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła bądź kupić właściwy karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach lub osłonić wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów chroniących paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.