Bimota Delirio 2006 (Nr 5749007)

Bimota Delirio 2006

Marka i model:

Bimota Delirio 2006

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1096.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.