(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-02-21 20:48

blat kamienny

(Nr 2402612)
blat kamienny

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.03

Waga w kg (łączna):

200.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

brak

Dystans: 1177.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych jest konieczność z wyprzedzeniem rozważyć możliwość zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Pustą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić elastycznymi fragmentami zabezpieczającymi. Przedmiot bezpiecznie będzie owinąć w folię stretch – zwłaszcza uwagę trzeba poświęcić przedmiotom szklanym oraz pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz ochronienia rzeczy folią, ważne jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Kiedy transportujemy duże szklane elementy na przykład szyby, to należy ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Ze szkła element owijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z takim samym napisem.

    Niewielkie ze szkła elementy takie jak szklanki, lampki należy owinąć starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. Taką samą techniką owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, wypada użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

    Koszt transportu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, wymiarów, trasy oraz daty realizacji paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie użycia specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli chcemy, aby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek około 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Viernheim, 68519, Niemcy

Termin elastyczny