(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Blockbohlengartenhaus (Nr 6671493)

Blockbohlengartenhaus

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

6500

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 460.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Riedering

25 lut 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Wolhusen

25 lut 2021


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz zobowiązuje do nadzwyczajnej ostrożności uważa się paczki, które często ulegają defektom oraz bywają kruche i nietrwałe. Należą do nich m.in. instrumenty muzyczne, rzeczy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy zrobione z łamliwych surowców. Wśród często przewożonych rzeczy natkniemy się na pianina, akwaria, szyby samochodowe, lampy, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia odpowiedniego ochronienia przesyłki jest priorytetowa. Warto wykorzystać materiały chroniące jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa oraz papier. Folii bąbelkowej oraz papiery najlepiej skorzystać do ochronienia małych przedmiotów – można je zakupić w sklepie budowlanym lub w sklepach internetowych. Tymczasem folia stretch stosowana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia pakunku można zastosować także koce, styropian, czasopisma, ubrania i taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o wyjątkowej ostrożności

 

Cena przewozu paczki, która wymaga szczególnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz wielkości, jak również od odległości pomiędzy miejscem załadunku oraz punktem wyładunku. Na decydujący koszt może rzutować również niezbędność zapewnienia surowców zabezpieczających przez firmę transportową. Np., za przewóz lustra na odcinku Warta - Gliwice zapłacono blisko 250 zł. Tymczasem za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 złotych. Za transport rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy wydano kwotę 300 złotych.