(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 15:07

bmw

(Nr 2116623)
bmw

Marka i model:

bmw 530

Waga w kg (łączna):

9600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1303.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bad Camberg, 65520, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Львів, 79000, Ukraina

Termin elastyczny