(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 16:19

BMW

(Nr 2120508)

Marka i model:

BMW 318

Waga w kg (łączna):

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1183.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Antwerpia, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny