(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-07 21:23

bmw

(Nr 2141070)
bmw

Marka i model:

bmw 318

Waga w kg (łączna):

1580.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 529.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hagenow, 19230, Niemcy

23 lis 2017

Adres i termin dostawy

Świebodzice, 58-160, Polska

24 lis 2017