(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 17:54

BMW

(Nr 2167752)
BMW

Marka i model:

BMW 750 IL

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 212.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Meriden, CV7 7NS, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Southampton, SO14 2BY, Wielka Brytania

Termin elastyczny