(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 21:49

bmw

(Nr 2324772)
bmw

Marka i model:

bmw 7

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2129.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ånge, 841 32, Szwecja

Od 29 sty 2018 do 1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Od 1 lut 2018 do 4 lut 2018