(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 15:19

Bmw (Nr 2745848)

Bmw

Marka i model:

BMW 330d

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 498.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Lugo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madrid, Hiszpania

Termin elastyczny