(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 09:33

BMW (Nr 2752248)

Marka i model:

BMW 320 D

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1334.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Vasteras, 721 33, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Świecka, Poznań, Polska

Termin elastyczny