(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bmw (Nr 3983474)

Marka i model:

Bmw e60

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1744.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Greenford

Od 8 mar 2019 do 10 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Mrozy

Od 11 mar 2019 do 15 mar 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.