(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW (Nr 4861598)

BMW

Marka i model:

BMWX3

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2268.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Izmir, Izmir

Od 26 sie 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Augsburg

9 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.