(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW (Nr 4906554)

BMW

Marka i model:

BMW 318

Waga w kg (łączna):

1655.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

22 paź 2019

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.