(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 5082142)

Bmw

Marka i model:

BMW 525

Waga w kg (łączna):

1660

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4131.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

Od 10 paź 2019 do 14 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.