(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 5305802)

Bmw

Marka i model:

BMW serie 1

Waga w kg (łączna):

1395

Liczba sztuk:

1

Dystans: 917.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

20 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.