(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW (Nr 5763426)

BMW

Marka i model:

BMW X3

Waga w kg (łączna):

2350

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3375.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

30 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.