(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW (Nr 5882038)

Marka i model:

BMW 3

Waga w kg (łączna):

1850

Budżet zlecenia [zł]:

1850

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1691.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 25 lut 2020 do 3 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

3 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.