(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW (Nr 5887569)

Marka i model:

3 series

Waga w kg (łączna):

1850

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1691.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 26 lut 2020 do 3 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.