(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw (Nr 6060564)

Marka i model:

Bmw 518

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1995.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Morąg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.