BMW (Nr 6098256)

Marka i model:

BMW 328

Waga w kg (łączna):

1535

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2804.00 km

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Kowieński, Kiejdany

Od 1 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 paź 2020 do 11 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.