BMW 1 Series (Nr 6485450)

BMW 1 Series
Waga Sztuk:
BMW 1 Series E81/E82/E87/E88 [restyling] (2007 - 2012) Hatchback 5-Doors
Długość
423 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1495 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1495 kg
Dystans: 1045 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Slough

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ulm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.