(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1 Series (Nr 6655350)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F52 (2017 - 2020) Sedan
Długość
445 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1470 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1470 kg
Dystans
1377 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 6 paź 2020 do 29 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Used

Od 6 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.