(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1 Series (Nr 6721128)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series E87 (2004 - 2007) Hatchback
Długość
422 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1390 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1390 kg
Dystans
3443 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Rostock

1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Akdeniz Bölgesi, Kahramanmaraş

8 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.