BMW 1 Series (Nr 7002890)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series E82/E88 [2th restyling] (2008 - 2013) Coupe
Długość
437 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1467 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1467 kg
Dystans
2333 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 sie 2021 do 9 sie 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 1 sie 2021 do 11 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.