(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 1 Series (Nr 7249693)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F20/F21 (2011 - 2015) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
432 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1480 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1480 kg
Dystans
953 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Dingolfing

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Stalowa Wola

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.