BMW 1 Series (Nr 7307257)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F20/F21 (2011 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
432 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1480 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1480 kg
Dystans
2421 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 6 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Westmeath, Athlone

Od 7 sie 2021 do 8 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.