(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 1 Series (Nr 7321600)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series E81/E82/E87/E88 [restyling] (2007 - 2012) Hatchback 3-Puertas
Długość
423 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1370 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1370 kg
Dystans
583 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Terrassa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.