(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 1 Series (Nr 7537461)

Waga
Sztuk
BMW 1 Series E87 (2004 - 2007) Hatchback
Długość
422 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1297 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1297 kg
Dystans
1680 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Møre Og Romsdal, Kristiansund

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.