BMW 1 Series (Nr 7569254)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F52 (2017 - 2020) Sedan
Długość
445 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1412 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1412 kg
Dystans
5274 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Cascais

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Cypr, Limassol, Limassol

Od 5 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.