BMW 1 Series (Nr 7736179)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F20/F21 [restyling] (2015 - 2020) Hatchback
Długość
432 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1460 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1460 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 paź 2021 do 15 paź 2021

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

8 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.