BMW 1 Series (Nr 7738266)

BMW 1 Series
Waga
Sztuk
BMW 1 Series F20/F21 [restyling] (2015 - 2020) Hatchback
Długość
432 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1460 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1460 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sabadell

Od 11 paź 2021 do 17 paź 2021

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 1 lis 2021 do 7 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.