(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 1000 XR (Nr 7555180)

Waga
Sztuk
BMW 1000 XR
Długość
200 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
1288 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paris

Od 8 mar 2021 do 14 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 9 mar 2021 do 16 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.