(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 1100 RT (Nr 5856887)

Marka i model:

BMW RT 1100

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1154.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Haga

Od 22 lut 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Przystajń

Od 23 lut 2020 do 29 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.