(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1150 GS Adventure (Nr 5321998)

BMW 1150 GS Adventure

Marka i model:

BMW R 1150 GS Adventure

Waga w kg (łączna):

267

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

8 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.