Bmw 1150 RT (Nr 5658071)

Bmw 1150 RT

Marka i model:

Bmw 1150 RT

Waga w kg (łączna):

280

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1668.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Waldkraiburg

20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Edirne

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.