BMW 1150GS (Nr 6025655)

BMW 1150GS

Marka i model:

BMW 1150GS

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3265.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Ηπείρου - Δυτικής Μακεδονίας, Ηγουμενίτσα

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

5 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.