(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 23:25

BMW 118

(Nr 2117589)
BMW 118

Marka i model:

BMW 118

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1785.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dortmund, 44135, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Walencja, Hiszpania

Termin elastyczny