BMW 1200,1250 ,800 GS (Nr 5466984)

BMW 1200,1250 ,800 GS

Marka i model:

BMW 1200 GS,BMW 1250 GS,BMW 800GS,BMW 1200RT

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

7

Dystans: 1778.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

16 cze 2020

Adres i termin dostawy

Macedonia, Скопски Регион, Skopje

23 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.