(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200 gs (Nr 4587933)

BMW 1200 gs

Marka i model:

Bmw 1200 gs

Waga w kg (łączna):

275

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2289.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

10 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.