(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1200 gs (Nr 4621757)

Marka i model:

Bmw 1200

Waga w kg (łączna):

270

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.