(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200 GS (Nr 4710762)

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

285.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 862.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Rosenheim

13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 14 sie 2019 do 15 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.