(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1200 gs (Nr 5153162)

Bmw 1200 gs

Marka i model:

Bmw Gs 1200

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4338.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Ziemia Ognista, Antarktyda I Wyspy Południowego Atlantyku, Ushuaia

10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Argentyna, Mnes., Puerto Iguazú

10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.