(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200 GS (Nr 5410714)

BMW 1200 GS

Marka i model:

BMW GS 1200

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1692.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Chile, Antofagasta, San Pedro De Atacama

1 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.