BMW 1200 GS (Nr 5457514)

BMW 1200 GS

Marka i model:

1200 GS Adventure

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1681.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

8 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.